Dla dzieciaków

W twoim życiu zjawi się dziecko – dowiedz się, co warto kupić, aby pierwsze dni nieokazały się stresujące

Gdy na świecie zjawia się dziecko, wiele mam pęka z radości i w tym samym momencie uświadamia sobie ogromny strach – czy da sobie radę? I choć odkąd kobieta dowiaduje się o zajściu w ciążę, stara się na ten najważniejszy dzień przygotować, nie ma mocnych, aby się nie stresowała. Jak takiemu stanowi zaradzić?
Continue Reading
Edukacja

Jak najefektywniej nauczyć obcokrajowca polskiego? Zadanie zdaje się dość ciężkie, lecz są na to metody

Kiedy słyszymy obcokrajowca, jaki mówi po polsku nie możemy wyjść z podziwu. Wiemy przecież, jak trudny to język, czasemnawet dla nas samych. Często łapiemy się na tym, że popełniamy jakiś językowy błąd, ponadto, powtarzając to utrwalamy jeszcze silniej, co sprawia, że mówimy błędne. To oczywiście mało istotne, gdyż nikt nie musi być purystą językowy. Czasem jednakże zdarza się tak, chociaż rzadko, że przyjezdny lepiej posługuje się naszym ojczystym językiem niż my, z czego to wynika?
Continue Reading
Edukacja

Zostanę magistrem

Sporo osób dawniej zapisywało się na studia, bo wolało uniknąć służby wojskowej. Dziś sporo osób wybiera studia, bo nie wie, co ze sobą zrobić. Jednak jest również bardzo duże grono ludzi, którzy już w gimnazjum, a potem liceum wiedziały, czego chcą w życiu i wybrali studia, żeby móc rozwinąć wiedzę , o tym, co ich interesuje.
Continue Reading